herb MKS POGOŃ RUDA ŚLĄSKA
KP Katowice   MKS POGOŃ RUDA ŚLĄSKA

2014-09-20, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W meczu KP Katowice : MKS Pogoń kibice zobaczyli aż 11 bramek , na szczęście o jedną bramkę więcej  zdobyła drużyna przyjezdna z Rudy śląskiej zgarniając komplet punktów w tym meczu1!! Nasi chłopcy mieli coś do udowodnienia w tym spotkaniu  i po raz kolejny pokazali charakter chociaż zwycięstwo nie przyszło łatwo!Pierwsze minuty nerwówka , zacięta walka o każdy metr boiska , trzeba przyznać że gospodarze ruszali na Pogoń zwiększmy zacięciem!! ale spokojnie takie sytuacje już przerabialiśmy w tym sezonie...Nasza ekipa pierwsza zdobywa bramkę po kapitalnym trafieniu B.Reka i asyście T.Wabica !! otwieramy wynik na 0:1 ...ale to był dopiero początek spotkania i jak się później okazało dużo się działo w tym meczu!!! Rzut wolny dla gospodarzy 25 m od bramki i tracimy bramkę po rykoszecie  i KP Katowice wyrównuje 1:1 ...To jednak nie podłamało naszych chłopaków , którzy wyraźnie mieli ochotę na 3 pkt w tym meczu!! Długo nie trzeba było czekać bo 30 min Reku dośrodkowuje z rzutu rożnego , głowa Leo wyprowadza gości na prowadzenie 1:2 ...Kontrolujemy spotkanie z tyłu  dobrze ,nasi obrońcy czyszczą wszytko  i nie doprowadzają do groźnych sytuacji, 40 min spotkania 1:3 ....długa piłka Reku do piłki  dochodzi Dominik mija obrońce i pokonuje bramkarza strzałem po "długim" !! Przerwa !! Trener w przerwie nie robi żadnych zmian i czeka na rozwój sytuacji w drugiej odsłonie spotkania.!! Druga połowa to festiwal bramek z jednej i drugiej strony!! Rozpoczyna Reku który wykańcza kapitalną kontrę i strzela ( prawa noga)  podwyższając wynik na 1:4 ...od 70 min rozpoczęła się nerwówka zamiast kontrolować wynik drużyna z Pogon pozwoliła sobie strzelić kontaktowe bramki...2:4 ...i 3:4 po indywidualnych błędach obrony..Na szczęście w drużynie mamy P.Fojucika , który z chodzi do środka i lewą noga strzela bardzo ważną bramkę..na 3:5 ale to nie koniec strzelania w tym meczu !! znowu gospodarze dochodzą nas na 4:5 reakcja Pogoni Domin wykorzystuje długie podanie T.Osucha podwyższając wynik 4:6 ..W końcówce meczu   tracimy  bramkę na 5:6 !!!!

Koniec Spotkania Pogoń wraca do Rudy Śląskiej z trzema punktami i w sumie ma już ich 12 !!  Gratulacje do całej drużyny , przed nami prawdziwy  sprawdzian,  już za tydzień na Czarnoleśnej )) zagramy z Zagłębiakiem Dąbrowa Górnicza drużyną mającą w składzie zawodników z Ligi Okręgowej ...